Tropical Island Invasion

The Summer is Here – Tropical Island Invasion

February/luty 2017

*** Wersja w języku polskim poniżej ***

It might be cold outside, but many jugglers are planning to invade – yes that is correct – invade the Tropical Island in Berlin and juggle at the indoor beaches and float around wave pools in a very toasty 26ºC.

For those of us living in the west of Poland it really isn’t very far, and by all accounts the venue itself is a very popular destination when our lakes and the Baltic are just too, well, Baltic to enjoy!

This event isn’t new and it would be a great opportunity for Polish and German jugglers to meet and share ideas, skills and techniques. What is more, we will be normal customers with full access to all the facilities, pools and shows!

I really do hope to meet a few of you there, especially as it is a completely different event to the usual convention.

Check out the event here:

https://www.facebook.com/events/1622893621345081/?ti=cl

Lato jest z nami – Inwazja na Tropical Island
Luty 2017

Może i jest zimno na dworze, ale żonglerzy mają na to sposób! Najeżdżają – tak właśnie –najeżdżają na Tropical Island w Berlinie i mają zamiar żonglować na plażach i relaksować się w łagodnych falach basenu. A to wszystko w 26°C! Dla wszystkich, którzy mieszkają na zachodzie Polski, jest to rzut beretem. Tropical Island jest bardzo popularnym miejscem podróży, do którego po prostu trzeba się wybrać, kiedy pobliskie jeziora czy Bałtyk są skute lodem. To wydarzenie nie jest niczym nowym, jednak jest świetną okazją, aby żonglerzy z Polski i Niemiec spotkali się, wymienili pomysłami, umiejętnościami czy technikami. Co więcej, będziemy przecież normalnymi klientami Tropical Island, dzięki czemu możemy korzystać ze wszystkich basenów, występów itp.

Mam nadzieję, że spotkam tam chociaż kilkoro z Was, szczególnie, że jest to wydarzenie zupełnie inne niż cała reszta!

https://www.facebook.com/events/1622893621345081/?ti=cl

Tagged with:
%d bloggers like this: